Usługi » Licówka

Licówka pełnoceramiczna jest estetycznym uzupełnieniem protetycznym, które pozwala w sposób nieskomplikowany i bezbolesny dla pacjenta poprawić kolor lub kształt zębów, jak również kształt całych łuków zębowych. Te cienkie, porcelanowe płytki przyklejane na powierzchnię zębów umożliwiają rozwiązanie wstydliwego dla wielu pacjentów problemu nieestetycznych przebarwień, zniekształceń, czy też licznych wypełnień przednich zębów, a także zbyt dużych i nierównych szpar między zębami.

Metoda przygotowania zębów pod licówki porcelanowe opiera się na nieinwazyjnej technice preparacji zębów. Kompleksowy zabieg nałożenia licówek porcelanowych przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i jest praktycznie bezbolesny dla pacjenta. Wykonywany jest przeważnie podczas dwóch wizyt u stomatologa. W trakcie pierwszej wizyty dokonuje się przede wszystkim preparacji wybranej pod licówki grupy zębów, czyli oszlifowania zębów w obrębie szkliwa. Do tego celu w naszej klinice używane są specjalne wiertła z zasypem diamentowym o średnicy 0,2 mm, dzięki którym przygotowywane jest tzw. łoże pod licówkę porcelanową. Podczas tej samej wizyty zabezpiecza się zęby po preparacji, pobiera się precyzyjny wycisk protetyczny zębów, a także dobiera kolor porcelany. Następnie wycisk wraz z pełną specyfikacją zostaje przekazany do laboratorium protetycznego, które przygotowuje licówki. Podczas drugiej wizyty przygotowane przez laboratorium licówki są cementowane do powierzchni zęba specjalnymi cementami kompozytowymi, po to, aby osiągnąć optymalny efekt estetyczny.

Licówki porcelanowe są niezwykle trwałe. Dają gwarancję estetyki zębów przez ok. 8 – 10 lat.

Przeciwskazaniem dla tego typu zabiegów jest brak nawyków dotyczących utrzymywania wysokiej higieny jamy ustnej, brak konsekwentnego nitkowania przestrzeni międzyzębowych i niechęć do regularnych wizyt u stomatologa.

Metoda nakładania licówek porcelanowych jest bardzo nowoczesna, szeroko rozpowszechniona na całym świecie i rekomendowana jako metoda nieinwazyjna i bezbolesna. .

Ilość wyświetleń: 20439