Usługi » Znieczulenie

Znieczulenie w stomatologii jest podstawą każdego zabiegu. W naszym gabinecie, zarówno u dzieci jak i u dorosłych, nie wykonujemy zabiegów bez zastosowania znieczulenia.

Wszystkie zabiegi wykonywane są w premedykacji wstępnej. Polega ona na tym, że miejsce, gdzie będzie podawane znieczulenie, smarowane jest specjalnymi żelami smakowymi (o smaku banana, mięty, czy gumy balonowej), które pozwalają zredukować stres i zmniejszyć strach przed iniekcją.

W naszej klinice stosowane jest znieczulenie śródwięzadłowe, wykonywane specjalną strzykawką ciśnieniową o nazwie PAROJECT. Przy użyciu tego urządzenia podawany jest lokalnie środek znieczulający, poprzez „ostrzykiwanie” miejsca wokół zęba. Prawidłowo przeprowadzona aplikacja środka jest całkowicie bezbolesna i daje praktycznie natychmiastowy efekt. Dodatkową zaletą tego typu znieczulenia jest to, że nie doprowadza ono do pozbawienia czucia większego obszaru twarzy, a jedynie wyłącza przewodnictwo bólowe w konkretnym miejscu.

Za pomocą strzykawki PAROJECT można podać znieczulenie i całkowicie wyeliminować ból w trakcie każdego zabiegu: leczenia zachowawczego, ekstrakcji zębów, a nawet wszczepiania implantów. Strzykawka ta umożliwia ponadto przeprowadzanie zabiegów u pacjentów chorych na hemofilię, ponieważ sposób podania znieczulenia całkowicie eliminuje ryzyko skaleczenia większego naczynia krwionośnego, czy też powstania krwiaka.

Środek znieczulający aplikowany za pomocą strzykawki PAROJECT nie powoduje żadnych reakcji alergicznych, przede wszystkim dlatego, iż jest podawany lokalnie w miejsce zabiegowe i nie dostaje się do krwiobiegu.

Zastosowanie znieczulenia przy użyciu strzykawki PAROJECT nie jest możliwe u osób chorujących na nadczynność tarczycy, a także u osób stosujących różnego typu używki, w tym dopalacze. Po ich użyciu pacjenci nie reagują na podany środek znieczulający i cały czas odczuwają ból.

Ilość wyświetleń: 18680